| LukaRaw a întrebat:

Am o problema foarte grava.
Am un laptop:Lenovo G550.
Placa video 780MB Graphics, 2GB ram, procesor Celeron(R) Dual-Core CPU T3000 1.8GhZ
Eu de obicei ma joc counter-strike, dar mai instalez si alte jocuri gen Free Running, F.E.A.R 1\2 etc... Orice joc as instala imi merge sacadat.Chiar si cs la care eu indeplinesc resursele potrivite de abia imi prinde fps 100 cu hud_draw 0 si daca e optiunea de invisible player 0. Fara acestea activate prind cel mult 30-40 fps.
De ce imi merg jocurile sacadate?
Dau Funda!
PS:am update la toate driverele!

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Ai incercat si cu Game Booster?
GAME BOOSTER V3 +Licenta FULL - Download link: http://tiny.cc/isicb
Game Booster 3 este un program cu care iti poti optimiza calculatorul special pentru jocuri. IObit au dezvoltat Game Booster si l-au pus apoi la dispozitia gamerilor si a celor care vor sa stoarca fiecare strop de performanta din calculatoare.Programul permite selectarea unui set de programe care sa fie oprite printr-o singura actiune, transferand calculatorul intr-un mod ce are la dispozitie majoritatea resurselor, atat de necesar celor care se joaca, celor care urmaresc filme pe calculatoare cu performante tehnice mai scazute, sau celor cu laptopuri. Felul in care functioneaza nu are efecte secundare nedorite, programul pur si simplu "adormind" ceea ce nu va este necesar si eliberand RAM-ul.

Optimizare PC pentru Counter Strike http://www.blog.chestiiutile.com/......trike.html

Bafta!