| stefan1993ful a întrebat:

Am o problema in legatura cu placa de sunet, deci am avut instalat win xp, mergea sunetul. dupa am instalat windows 7 si am observat ca nu am iconul din dreapta jos.(ala specific pentru volum) nu exista. am crezut ca poate e de la windows.
Dupa am instalat windows xp si aceeasi problema nu imi apare iconul ala pentru volum. am instalat o graamada de drivere. si degeaba tot nu merge. Va rog ajutati-ma!

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Descarca DriverPack Solution full:
http://drp.su/download.htm
Packetul de drivere e gratuit si are 3 GB, il transferi c-un dvd sau stick usb pe calculatorul fara conexiune.
Odata rulat, aplicatia Driver Pack iti listeaza driverul cautat si-l poti instala.

| SuicideSilence a răspuns:

Trebuie sa instalezi driver-ul specific placii tale de sunet. spune cum se numeste placa si te ajut eu cu un driver. daca nu ai idee cum se numeste foloseste aida64

| dyoda a răspuns:

Dai la "start"> run si scrii acolo DXDIAG dai entersi vezi ce placa de sunet ai "seria" si zi-mi aici seria. iti trebuie driverul audio.

| stefan1993ful explică (pentru dyoda):

Am scris cum mi-ai spus dar la catgoria sunete nu exista nimic. dar placa sunet este introdusa in pc.(cred ca este arsa ).

| dyoda a răspuns:

La dxdiag acolo ai "System model" spune-mi seria aia e de la placa de baza asa iti dau link de unde iei driveru" daca ai placa audio incorporata vezi ce scrie pe ea cum se numeste.

| AliNusHD a răspuns:

Iti lipseste driverul sonor descarca de pe net driver genius iti descarca toate driverele...

| fullikje a răspuns:

Driverul de sunet e pe CD-ul care l-ai primit odata cu PC-ul!winking sua daca ti-ai inlocuit place de baza, trebuie alt Cd.