| AndreiRadu00 a întrebat:

am o problema la gta 5. Eu joc pe un laptop si dupa un timp imi da crash la joc iar eu cred ca nu e de la performante deoarece laptopul este performant, am win 7, stiti ceva despre cum as putea rezolva?

Răspuns Câştigător
| Elynad a răspuns:

Nu stiu jocul dar e posibil sa salveze erorile intr-un fisier error.log. Daca il gasesti ala te va lamuri.
Tinand cont ca se intampla in joc, este cel mai probabil vorba de o eroare generata de placa video. Asigura-te ca ai instalat cele mai noi drivere (ca ai ultima versiune AMD Catalyst). Poti sa faci si teste cu setari grafice diferite, pentru a depista ce anume genereaza problema. Bafta!

5 răspunsuri:
| ɗєʌɗvơɪƈє a răspuns:

Oferă detalii legate de procesor, placa video și cantitatea de memorie ram.

Crash-urile în jocuri pot apărea din diferite cauze precum neîndeplinirea completă a cerințelor jocului, intervenirea unor alte procese cu jocul sau intersectarea antivirusului cu jocul(deși, puțin probabil). În cazul în care ai adăugat diferite mod-uri la joc, schimbând forma originală a acestuia se poate număra dept cauză, de asemenea.

| AndreiRadu00 explică:

Laptopul are procesorul de 2.6 i5, 8gb ram, placa video 2gb amd iar antivirusul nu actioneaza asupra jocului in nici intr-un fel

| Robert_Niculae_1982 a răspuns:

Fa-ti setarile mai mici cum ar fi grafica sau ceva de genu

| Robert_Niculae_1982 a răspuns:

Fa-ti setarile la grafici mai mici