| pinguinuronaldo a întrebat:

Salut, TPU! Am o problema la jocul Valorant. Cand dau pe start imi da o eroare care zice "valorant directx 11 feature level 10.0 is required to run the engine " desi am 10_1 ( directx12 si Intel hd graphics 3000) ce pot face? dau funda!

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

10.1 este 11, nu stii tu... ai alta problema acolo! daca jocul e descarcat posibil sa nu fie bun crack-ul!

11 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Instaleaza directX 9!

| pinguinuronaldo explică (pentru lpavel):

Sigur va merge?

| lpavel a răspuns (pentru pinguinuronaldo):

Pana nu incerci nu stii, nu-i asa? Deocamdata asta vad eu in acea eroare...

| pinguinuronaldo explică (pentru lpavel):

Am incercat... nu merge.

| lpavel a răspuns (pentru pinguinuronaldo):

Alta eroare nu-ti da? Fa update la driver-ul placii video! Mai instaleaza Microsoft Visual C+ de la 2010 pana la 2019 adica toate!

| pinguinuronaldo explică (pentru lpavel):

Cred ca problema e de la placa video. Are doar feature levels (10.1, 10, 9... ) si valorant-ului ii trebuie DirectX 11

| pinguinuronaldo explică (pentru lpavel):

Am incercat si Splitgate. Si imi zice ca imi trebuie ceva dx3d 11 sau cv de genul si am 11.1

| lpavel a răspuns (pentru pinguinuronaldo):

11.1 inseamna 12... sigur ai instalat directx tu manual sau numai ai vazut la placa video ca ai directx 12? ce vezi tu acolo nu se pune! descarca manual si instaleaza-l!

| pinguinuronaldo explică (pentru lpavel):

Ok

| pinguinuronaldo explică (pentru lpavel):

Nu a functionat

| lpavel a răspuns (pentru pinguinuronaldo):

Atunci ai probleme cu jocul nu cu directx! Descarca din nou jocul cu antivirusul oprit! Bafta!

| lpavel a răspuns (pentru pinguinuronaldo):

10.1 este 11, nu stii tu... ai alta problema acolo! daca jocul e descarcat posibil sa nu fie bun crack-ul!