| dz3n a întrebat:

Am o problema la minecraft...Am un lag infernal (am maxim 15 fps) si nu stiu ce sa fac sa nu mai am lag, adica daca as avea macar 30 fps, daca ajuta cu ceva spec PC: procesor 2.10 Ghz dual-core, ram 1gb, placa video nVidia gforce de 700mb. FUNDA la cel mai bun raspuns!

4 răspunsuri:
| SorinTudor a răspuns:

Problema poate fi ori de la placa video care este slabuta ori de la memoria RAM, eu joc metin2 si uneori am lag dar nu de la PC ci de la server

| dz3n explică (pentru SorinTudor):

Am lag si in single player, in servere am chiar 5 fpscrying

| SorinTudor a răspuns (pentru dz3n):

Atunci problema este clar de la server. Am mai intalnit pe unele forumuri playeri care se plang ca au tot ce le trebuie si le merge jocu greu cu lag...

| dz3n explică (pentru SorinTudor):

Am rezolvat ceva nu mai am lag.Dar in fullscreen e la fel