| sorinAP a întrebat:

Am o problema la pc, când pun carstile de telefon sau boxe in mufa audio din fața nu merge. Dar la aia din spate imi merge nu mai ca. Daca conectez castile in spate nu mai ajung la ele. De ce nu îmi merge in mufa din față
Funda

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Pentru că cine ți-a construit calculatorul a „uitat" să bage cablul de la mufele frontale în soclul de pe placa de bază.
Poți folosi un prelungitor de cablu audio, sau rogi pe cineva să lege firele alea la conectorul corespunzător.

| sorinAP explică (pentru mihai69):

Le-am conectat eu, aveam o mufa pe care scria audio si am conectat-o eu unde se potrivea dar tot nu merge. Csf?

| mihai69 a răspuns (pentru sorinAP):

Să o conectezi cum trebuie. Casca la audio out, microfonul la mic și dacă ai și audio in, o pui și pe aia.