| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema la un joc (League Of Legends).
Primele 4-5 minute de joc imi merge intre 80-100 fps pe High perfect.
Apoi brusc am drop fps pana in 40-50 fps si is momente in care si sunetul face figuri.
Exemplu: "Minionii au pornit la lupta" cand mi se blocheaza sau cand am drop fps zice :" Minioniiiii auu pornnniiittttt laaaa lupttaaaaa" suna oribil parca se blocheaza sunetul pe o litera.
Simt ca se misca greu am lag`ul ala infect.
De obicei cand joc jungla nu prea am probleme.
Cand joc pe bot am lag si drop fps din 2 in 2 minute, si nu inteleg de ce se simte lag`ul din moment ce scade doar pana in 40 fps.Adica la un prieten de-al meu ii scade si in 25 si nu se simte merge limpede si are calculator mai slabut ca al meu.
Procesor: Intel(R) Pentium(R) CPU 3. 00GHz 3.00GHz
3,5 gb ram. Placa video Nvidia GeForce GT 430 de 1 gb
Windows 7 64 bit.
Am nevoie de ajutorul vostru!
1.Am instalat un antivirus si l-am scanat tot!
2.Am verificat la placute sa nu fie problema cumva de la rami!
3.Am curatat de praf sursa.
Ce ar trebui sa fac? Din ce cauza se simte acel drop fps tinand cont ca il am pe toate rezolutiile fie Very High fie low tot am drop fps.

1 răspuns:
| Credor a răspuns:

Http://www.programepc.ro/league-of-legends-fps/ incearca metodele astea sper sa te ajute cu ceva!