| suntperfect a întrebat:

Salut TPU,am o problema legata de jocul watch dogs, l-am descarcat recent si imi merge forte sacadat, in jur la 10-15 fps.Acesta sunt componentele la lapopul de pe care rulez jocul:
Cpu: i7 4500u 1.8 @2.4
Gpu:AMD HD 8750m 2gb 128 biti
Ram:8gb
HDD:1TB
Rezolutia maxima a ecranului:1366x768.
Tin sa mentionez ca am instala mai de mult ultimul driver al placii video, Catalyst 14.4 si jocul mergea perfect pe setari medii, in jur la 35fps, si acum am tot schimbat driverele la placa video si mi-a aparut un alt driver Catalyst 14.12 si cu drivarul asta mai nou jocul merge mai greu, si cand am pus iara driverul 14.4 merge tot asa de greu.
Mai pe scurt,acum orice driver as instala,jocul nu mai merge bine, exista alt driver mai nou aparut?
Poate sa ma ajute cineva? Va rog!

3 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Vezi sa nu ai laptop-ul setat pe modul power saving in loc de performance

| DrTerrible a răspuns:

Placa video slaba. Pt un asemenea joc iti trebuie una pe 256 biti..de preferat Nvidia! Bafta

| BlackScorpion2001 a răspuns:

Ai placa video putin cam slaba (de fapt putin mai mult). Iti trebuie o placa de 256 biti si in plus laptopul merge mereu mai greu in jocuri. Totusi incearca sa pui rezolutia 1152x864 si graficele low si vezi daca merge (rezolutia asta este decenta)