| YooAl3x a întrebat:

Am o problema mi-am resetat windowsul si acum cand misc ceva se face in reluare sa fie oare de la placa video? Am placa video Nvidia GF8400 si nu am driverele instalate ma poate ajuta cineva va rog frumos!

4 răspunsuri:
| Y2k a răspuns:

Salut. Asta e problema driver-ul video! Incearca sa intri pe producatorul de la placa de baza si il gasesti acolo sau da-mi mie modelul! Salut

| Mihail2020 a răspuns:

Salut.
Problema la tine este ca trebuie sa instalezi driverul.
Ai linkul mai jos.
http://www.nvidia.com/Download/index.aspx?lang=en-us
Calculatorul se misca greu recunosc si eu dar cand instalezi driverul creste o performanta uimitoare am facut un test si are o performanta de 446%.
Instaleaza driverul si o sa vezi cum o sa mearga (normal) decat incet cum mergea inainte.
Dupa ce ai instalat o sa iti ceara un restart.

| YooAl3x explică (pentru Mihail2020):

Am facut ce ai zis dar degeaba zice ca nu gaseste driverul sau nu stiu daca e da-mi un add la kid_alex98@yahoo.com

| Mihail2020 a răspuns:

Eu ti-am dat un link.
Ce trebuia sa alegi:
Operating System:Windows xp, 7, etc.
Product Series:8 Series
Si trebuie sa dai pe search si gata.
Sau
http://www.geforce.com/drivers
Este tot la fel.
Producator serie la tine este :8 Series.