| anonim_4396 a întrebat:

am o problema pe league of legends : flamerii

In fiecare meci ranked sunt plini de ei si ma enerveaza atat de tare incat ori ma duc afk ori feedez echipa inamica si da..de obicei aleg a doua varianta.

Cum rezolv problema pentru ca nu am cum sa nu i bag in seama.
Daca nu le zic nimic ma fac in toate felurile.

1.Sa nu mai joc la ranked o vreme.
2.Sa ma las de lol.
3.Sa dau doar la normal.
4. Sa dau ranked cu prietenii.

si la normal sunt destui dar nu la fiecare meci ca in ranked...deci ce ati alege in locul meu? xD

Răspuns Câştigător
| chronoStrix a răspuns:

In momentul in care incepe meciul poti sa dai mute la toata lumea. Pingurile sunt de ajuns sa-ti dai seama de intentiile celor din echipa ta cred.

2 răspunsuri:
| TechGuyTpu a răspuns:

Sa vezi in Diamond cum este. Zici ca sunt toti cretini si prosti combinati cu feederi/afk/troleri intr-o singura divizie.

| mateicoca a răspuns:

Dai mute la toti si comunici prin ping-uri. Dai mute la inceput ca dupa daca vezi ca spune unu ceva te vei enerva, si nu ii vei da mute ca sa poti sa te certi cu el. Asa ca da la inceput.