| Tavutzu a întrebat:

Am o problema. S-a deschis un server nou de samp si se dau lider la toti care intra primii ( 94.176.163.57:7777 ). Eu am primit lider PD dar nu stiu multe comenzi. Ma refer comenzi de lider. Ca testele de lider le-am trecut cu brio. Stiu doar /invite /uninvite /facwarn. Cum cresc sau scad in grad? Si alte comenzi de lider. Cine ma ajuta cu mai multe comenzi funda

4 răspunsuri:
| NewLifeGaming a răspuns:

Salut!
/invite-pentru a invita pe cineva
/uninvite-pentru a da pe cineva afara
/giverank-pentru a da rank-ul dorit unui player
/lc-chat-ul liderilor!
/gov-pune anunt pe tot serverul
/gmotd-Motoul factiei
/fvr-respawn cars
Si cam atatea stiu eu!

| Tavutzu explică:

Am zis comenzi de lider...comenzile pd le stiu pe toate...omg. Cat de clar sa fiu?

| MaNumescLiviu a răspuns:

/duty - Devii in timpul serviciului, primesti Baston + Spray + Deagle. Trebuie sa fii in armoury
/r(adio) - Vorbesti cu ceilalti membri LSPD.
/(d)epartment - Vorbesti cu cei din PD/FBI/NG/Paramedics.
/su(spect) nume/id motiv - Da wanted la o anumita persoana.
/wanted - Arata suspectii si wanted-ul pe care il au.
/(m)egaphone - Transmiti un anumit mesaj colorat pe o raza mai mare (trebuie sa fii in masina de politie sau pe un motor).
/clear - Scoti wantedul unui suspect in caz ca ai gresit cand i-ai dat wanted.
/take - Confiscati obiectele jucatorului specificat.
/ticket - Dati amenda unui jucator.
/frisk - Vedeti ce poarta jucatorul specificat.
/tazer - Imobilizeaza un player.
/arrest - Aresteaza un jucator, daca se preda.
/camera - In area 51 este un panou, in care scrii /camera si iti arata diferite locuri din Area 51.
/deliver - Duci suspectul in Arena51.
/ram - Forteaza usa casei in caz de este incuiata si o deschide.
/cuff - Legi cu catuse pe cineva
/uncuff - Dezlegi pe cineva
/gov - Afiseaza un ANUNT Global. Se da doar la anunturi importante.

| MaNumescLiviu a răspuns:

Astea sunt toate comenzile...le poti da pe toate..altele nu mai sunt