| AlexAlxAlex a întrebat:

am observat ca pe Amazon.com lucrurile sunt mai ieftine, eu as fi interesat sa imi cumpar un playstation 4 de acolo, vazand ca pe Altex e cu 800 lei mai scump, intrebarea mea este: Cam cat ar costa sa mi-l trimita daca mi-l cumpar? si voi ce experiente ati avut cu acest site, merita?

4 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Daca platesti transportul, taxele vamale si tva ajungi cam la aceeasi bani si nu toti de pe amazon trimit produse in Romania.

| Curbăt_Ionuţ_2000 a răspuns:

Iesi mai bine pe Amazon decat pe Altex...

| DavidoffUser a răspuns:

Acest site e doar unul dintre cele mai mari din lume, au magazine incredibil de mari, mai fac si the grand tour, niste seriale, amatori, mai tare altex.
In SUA sunt lucrurile mai ieftine ca tva la ei e mai mic si au filiale Sony si fabrici acolo asa ca pretul ala e determinat de mai multe variabile.
Mai vad tot asa intrebari si despre placi video sau orice, ca acolo e mai ieftin.Pai normal ca acolo e mai ieftin, ca acolo se fac produsele, acolo au fabrica, e tva mai mic, e alta economie, alte taxe etc.Doar n-ai vrea sa-ti vanda Intel in Europa, un procesor la acelasi pret ca in SUA.

| AlexAlxAlex explică (pentru DavidoffUser):

Deci stii cam cat ar costa transportul?