| andreib5210 a întrebat:

am pus mai devreme o intrebare si as dori sa intreb iar intr-o maniera asemanatoare. Doresc sa vand cd keys pentru jocuri pe steam si alte platforme si pentru windows 10. Cum sa procedez? Paypal, transfer cu iban sau ce platforma ca sa fie mai de incredere tranzactiile? Adica ei cand platesc sa si primeasca codul, sa nu zica ceva ca as da teapa sau chestii de genul. Multumesc!

1 răspuns:
| SilviaDulcik a răspuns:

Bună! De aceea există siteuri precum Kinguin și G2A. Îți faci cont, pui codul la jocul respectiv, după care aștepți ca cineva să îl cumpere. Banii cel mai probabil vor fi transferați în contul tău Paypal. Primele 5 vânzări sunt "gratis" însă siteul tot își va opri o sumă din fiecare vânzare pe care o faci. Câștigi ceva experiență când o să faci asta, mai mult decât o metodă să te îmbogățești rapid.