| Streaja a întrebat:

am si eu inca o in intrebare ce jocuri mi-ar putea merge pe Procesor Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 3. 00GHz (2CPUs), 2GB of RAM si placa video incorporata pe placa de baza(Ati Radeon X300/X550 Series) FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Jorah a răspuns:

Intra pe site-ul :
systemrequirementslab.com/cyri

Si din lista aia selectezi orice joc vrei. Site-ul va analiza computerul tau, si iti va spune acolo, tot ce vrei sa stii, ce e bun pentru jocul respectiv, ce nu e bun, etc.

* Trebuie sa ai JAVA instalat.

PS : IN mare parte, ti-ar merge multe jocuri, ai procesoru bunicel, placa buna.

| Streaja explică (pentru Jorah):

Ok mersi pentru raspuns dar pentru un laptop Dell Latitude D620 cu procesorul Genuine Intel (R) CPU T2300 @ 1. 66GHz(2 CPUs) cu 1014 MB of RAM si cu placa video integrata in placa de baza Mobile Intel(R) 950 Express Chipset Family cu 224.0 MB grafica ce jocuri as putea rula pe el?

| Jorah a răspuns (pentru Streaja):

In principal, jocuri 2d si 3d.
E destul de slabut, parerea mea, daca placa are frecventa buna si memoria mica, ti-ar merge jocurile noi cat de cat binisor, cu setarile la low, si cu rezolutia low.

Deci depinde de frecventa placii video, cu 224 mb e suportabil, pentru jocuri la mana a2, cum ar fi cs, gta vice city, nfs. ( nfs nu astea noi. )