| Tudorache_Alexia_1994 a întrebat:

am si eu nevoie de niste idei pentru canalul de yt

Răspuns Câştigător
| Speed99 a răspuns:

Salut!

Daca vrei sa faci gaming, sau orice in general: NU TE AXA PE UN SINGUR SUBIECT. Un bun exemplu de "Asa nu!" sunt canalele de Youtube care sunt blocate de audientele lor sa faca videoclipuri cu Minecraft pana la sfarsitul timpurilor, iar canalele lor sunt practic moarte, neatragand vizitatori noi. Motivul este pentru ca au facut la inceput NUMAI videoclipuri cu jocul ala, si acum daca uploadeaza orice altceva, ori primeste hate, ori nu se uita nimeni.

Asta este cel mai crucial sfat cand te apuci de Youtube. Un alt sfat este sa nu te apuci de Youtube cu gandul ca o sa primesti 1.000 de vizualizari la primul videoclip. Vei fi norocos daca vei avea si 10. In caz ca deja te-ai apucat, cred ca deja ai trecut prin "exprienta".

O alta chestie e sa nu te astepti niciodata la mai mult de 1.000 - 2.000 de abonati daca nu ai prieteni care sunt Youtuberi populari (+10 mii de abonati) cu care poti sa faci collab-uri.

Cam atat, bafta!

1 răspuns:
| Gonrax a răspuns:

Fă ceva original, nu vlog cu cameră de rahat, gaming cu bandicam neînregistrat sau provocări furate de la alții