| RKA a întrebat:

am si eu o intrebare, am laptop Acer aspire 5736z, si am placa video integrata (Intel GMA 4500M). Pot sa pun placa video separata? dedicata?

Răspuns Câştigător
| Liviu781 a răspuns:

Da, logic daca asta vrei.
De obicei placile video dedicate sunt pentru gaming adica sa joci jocuri acum nu stiu ce intenti ai tu dar oricum merge stai linistit si spun din propria experienta

| RKA explică (pentru Liviu781):

Multumesc mult

| RKA explică (pentru Liviu781):

Stii vreun site de unde pot sa gasesc, sa cumpar o placa video dedicata (450- 550 ron)? Si da imi trebuie pentru jocurile mai noi aparute cum ar fi: Hitman Blood Money, GTA IV, si alte din astea...

| Liviu781 a răspuns (pentru RKA):

Pai ar fi 2 cele mai bune site-uri din Romania cel putin :
1 => eMAG
2 => CEL
Si cauti acolo ca sunt sute de placi si cauti si tu unele sa fie de 1GB ( asa ti-as recomanda eu daca vrei pentru gaming ) si sa fie la un pret rezonabil
De exemplu eu am si laptop si PC si eu ma joc mai mult pe PC ca sunt mai obisnuit cu el si am unu mai slabut asa...
Si am gasit unu la numai 13 milioane cu :
Procesor : Intel i3 3.30 Ghz
RAM : 4 GB DDR3
Placa video : nVIDIA GeForce 8800T 1 GB
Si eu zic ca merita vezi si tu pe acolo trebuie sa gasesti
Si vezi ca GTA IV si Hitman Blood Money nu ar fi ultimele jocuri aparute, ultimele ar fi :
= > Far Cry 3
= > Crysis 3
= > GTA V ( cinci ) - dar va aparea in vara asta din 2013
= > Dead Space 3
= > Hitman : Absolution
= > Black Ops II ( 2 )
= > Dishonored
Astea ar fi noi dar eu ti-as recomanda urmatoarele jocuri :
- Call of Duty 4 : Modern Warfare
- Call of Duty Modern Warfare 2
- Call of Duty Modern Warfare 3
- Call of duty Black Ops
Astea ti-as recomanda eu sunt jocuri aparute in 2011 si la grafica si calitatea la care le are cere niste cerinte dupa mine chiar mici
Oricum Bafta cu laptopul happy!
Imi dai si mie funda? Daca vrei

| RKA explică (pentru Liviu781):

Ti-am dat m-ai sus big grin