| RaulRullz a întrebat:

Am si eu o intrebare.
Am o placa de baza Gigabyte G41MT-S2PT, dar as vrea sa imi schimb procesorul (Pentium Dual Core E5700 3.00 GHz), si sa imi cumpar un Intel Core I5 4460 de 3.0 GHz, si ma intrebam daca placa de baza este compatibila cu acest procesor?

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Stiu mai multe. tongue Vezi care e cea mai ieftina de la Gigabyte cu dual BIOS si suport pentru XMP si ia-o pe aia. Pe acelasi socket cu procu', desigur. Ai filtre foarte bune pentru asta pe pcgarage. Dupa aia cumperi de unde vrei.winking

3 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Desigur ca NU e. Gizas, cit de greu e sa te holbezi pe site-ul oficial la lista de procesoare compatibile?

| RaulRullz explică (pentru KodrutZ):

Mersi happy
Acum te mai intreb ceva laughing
Stii vreo placa de baza ieftina care sa fie compatibila?

| KodrutZ a răspuns (pentru RaulRullz):

Stiu mai multe. tongue Vezi care e cea mai ieftina de la Gigabyte cu dual BIOS si suport pentru XMP si ia-o pe aia. Pe acelasi socket cu procu', desigur. Ai filtre foarte bune pentru asta pe pcgarage. Dupa aia cumperi de unde vrei.winking

| RaulRullz explică:

Procesorul este de 3.2 GHz*. Am gresit la intrebare