| Muraaa a întrebat:

De ce imi merg jocurile in reluare pe laptop? Il am de ceva timp. Este unul destul bun. Am 4 GB Ram ddr3, hard 320 gb, placa video nVIDIA geforce 610M, intelcore i3. Mi-am schimbat de 2 ori windowsul pana acum. SI il am de la craciun. La inceput am avut windows 7, dar versiune din aia care expira dupa o luna, iar acum am windows 7 dar versiunea aia intreaga. Pe 64 bit. Jocurile imi ruleaza la rezolutie maxima, 1600 x 900. Si cu toate astea, imi merg jocurile in reluare. Pe celalalt windows, care expira dupa o luna, nu am avut nici o treaba. Dar pe asta nu imi merge aproape nici un joc. Ma refer la Mafia 2, Assassin`s Creed..merg in reluare. Va rog, spuneti-mi de la ce poate fi? Eu cred, ca e de la Windows happy. Va rog ajutati-ma daca stiti. Multumesc happy

4 răspunsuri:
| Andrei7520152 a răspuns:

"Jocurile imi ruleaza la rezolutie maxima, 1600 x 900. "

Jocurile ruleaza mult mai bine pe rezolutii mici. Nu folosesc Win7 deci nu pot sa stiu cauza, dar incearca sa defragmentezi harddisk-ul. Dupa o vreme, datele de pe HDD iti pot incetini laptop-ul daca e mega plin si niciodata defragmentat.
coboara detaliile la jocuri, inclusiv rezolutia.

| CoMceN a răspuns:

Aceeasi problema o am si eu.

| ildiko14 a răspuns:

Eu am aceeasi problema la laptop.nu e vina windows-ului ci a laptopului, vezi tu pe laptop netul merge ma i greu si mai complicat, ai nevoie de nu stiu ce aparat, dar poate costa pana in 300 lei.

| G3nTleMan22 a răspuns:

Placa video e prea mica si de aia
funda/