| Anyo1988 a întrebat:

am si eu o intrebare mai dificila legata de servere pentru cei ce se pricep... Am niste servere de jocuri si am cuparat domeniul pe care il folosesc, in trecut cand nu aveam inca server, avea 1 amic, am auzit ca el facea bani din nr de clienti de pe server. As dori sa stiu cum se face chestia asta, cum pot face ca atunci cand dau drumul la servere adica pe 1/1/2019 sa incep si eu sa fac bani din nr clienti lunar sa pot mentine serverele on daca stie cineva

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai dat prea putine detalii, poti face accesul pe bani, poti cere donatii, daca ai site urile pe ele, le monetizezi cu adsense

| Anyo1988 explică (pentru suntserios):

Cum fac mai exact cu adsense. adica ce trebuie sa fac, si de unde o sa primesc bani, legat de donatii stiam. si am pus la news anunt pentru cei ce vor sa doneze. mi-ar prinde bine si asta cu adsense cred daca imi poti da ceva mai multe detalii mersi anticipat

| suntserios a răspuns (pentru Anyo1988):

Nu am cum sa iti dau eu detalii ca nu stiu exact ce vrei tu sa faci.
adsense e un sistem de monitorizare pe baza de reclame oferit de cei de la google.

Dar ca sa fii acceptat in adsense si sa scoti si bani ai nevoie de un site bine pus la punct si cu mult mult mult trafic.

| Anyo1988 explică (pentru suntserios):

Ok va multumesc mult