| TheSeventhSin a întrebat:

Salut TPU,am si eu o intrebare pentru cei ce stiu despre pc-uri.
Am un pc cam vechi,insa jocurile le ruleaza bine,dar un mod pe minecrat nu-l poate rula.
Adica modul (shaders) nu-mi merge, se face imaginea neagra iar la alte jocuri mai mari asa cum ar fi gta IV merge mai greu.
Ce ar trebui sa schimb la el, nu vreau sa-mi iau unul nou vreau sa-mi cumpar comnente.
Oricum de la ce poate fii de la placa video sau de la procesor?(La faza cu modul de-mi face imaginea neagra si la cea lalta cu lagu e de la procesor? sau cum?)

Răspuns Câştigător
| Ineys a răspuns:

Http://www.pcgarage.ro/placi-video/filtre/pret-500-pana-la-1000
Uite aici niste placi video, incepand de la 500 de lei.
Acum. toate sunt bune, dar depinde daca vrei sa depasesti bugetul si cu cat. In plus. pe oricare ai lua-o, n-o sa ai sanse sa joci GTA IV pe maxim. Si ti-ar trebui minim 4 GB de ram, ca sa mearga normal GTA IV.

6 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Pai spune si tu ce componente ai, sa vedem ce schimbi.

| TheSeventhSin explică (pentru Ineys):

Pai :
-Procesor: Intelr(R) Core(TM)2 Duo CPU E7200 @. 2. 53GHz
-Placa video: ASUS EAH3650 Series.
-Memorie ram: 2gb

| TheSeventhSin explică (pentru TheSeventhSin):

A,si in functie de ce trebuie schimbat ai putea sa-mi spui si mie ce placa video sau/si procesor sa-mi iau?

| Ineys a răspuns (pentru TheSeventhSin):

Spune-mi cati bani ai ca sa-ti zic ce sa-ti iei...

| TheSeventhSin explică (pentru Ineys):

Pai cam 200-250 lei doar pentru un procesor sau o placa video.Momentan am 500 lei ce pot sa-mi cumpar de ei pentru pc?

| Ineys a răspuns (pentru TheSeventhSin):

Http://www.pcgarage.ro/placi-video/filtre/pret-500-pana-la-1000
Uite aici niste placi video, incepand de la 500 de lei.
Acum. toate sunt bune, dar depinde daca vrei sa depasesti bugetul si cu cat. In plus. pe oricare ai lua-o, n-o sa ai sanse sa joci GTA IV pe maxim. Si ti-ar trebui minim 4 GB de ram, ca sa mearga normal GTA IV.

| TechGuyTpu a răspuns:

Placa video.