| Satana_Costin_1997 a întrebat:

am si eu o intrebare vreau sa imi achizitionez un router si vreau sa am si net pe pc si nu prea am inteles cu placa de wifi explicati-mi si mie VA MULTUMESC explicati-mi si cu cablu de retea din cate stiu eu daca ai cablu de retea ai si net pe pc

Răspuns Câştigător
| Seby271995 a răspuns:

E foarte simplu cănd aciziţionezi router-ul îţi vine cu tot cu cablu. Scoţi cablu din pc de la internet şi îl bagi în router apoi cablul ce îţi vine bagi în locul unde ai scos cablu de la net din pc şi celălalt capăt unde scrie 1 exact lăngă unde ai bagat cablu de la net îl bagi în priză îl porneşti apoi îţi apare automat configurările lui cu parola nume etc funda?! :*

1 răspuns:
| Gizăz a răspuns:

Dacă ai PC obişnuit, nu laptop, e puţin probabil să ai placă de reţea wireless pe el. Unele modele au, dar rar. Ca să prinzi semnal wireless de la router, îţi trebuie o astfel de placă.

Daă vrei router să foloseşti netul şi pe telefon sau alte dispozitive, nicio problemă. Cablul de la net va intra în router şi un alt cablu din router în PC.