| suntperfect a întrebat:

am si eu o nelamurile in legatura cu un pc de gaming nou.Vara asta ma gandesc sa imi schimb pc, vreau sa imi cumpar pe bucati piesele doar ca nu sunt inca lamurit in legatura cu procesorul si placa video, ideea e ca m-am hotarat ce sa cumpar dar sunt intre 2 variante:ma gandesc sa imi iau un i3 3220 si un palit gtx 660 2gb ori un i5 3350p si un palit gtx 650 ti oc 1gb, nu stiu din care astea 2 variante sa aleg, sunt cam confuz deoarece monitorul meu e un sinc master 943 sn 1360x768 si am auzit ca jocurile merg ma bine pe rezolutii mai mici ale monitorului si nu stiu cu care din fariantele alea de mai sus mi-ar merge mai bine jocurile pe monitorul meu.
Pe langa asta o sa imi mai iau 4 gb ram 1333, daca va ajuta cu ceva.
Daca se poate, as dori raspunsuri cat mai clare sa ma lamuresc odata in legatura cu chestia asta! multumesc!

Răspuns Câştigător
| Zangetsu a răspuns:

Pentru rezolutia monitorului tau eu cred ca e mai bine sa mergi pe i5+ 650ti. nu o sa ai probleme in nici un joc cu asemenea componente si acea rezolutie. Dar daca in viitor planuiesti sa schimbi monitorul ar trebui sa iei gtx 660 ca se descurca bine pe 1920x1080 chiar daca procesorul este i3.