| MihaiBombardierul a întrebat:

Am si eu o problemă, am un PC cu i5-9400f si un 1660 Super si ca monitor folosesc un TV si câteodată mai am drop frame-uri in jocuri. Este de la TV? De la ce poate fi?

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

"câte odată mai am drop frame-uri in jocuri. Este de la TV?"

nu e de la tv, el reproduce ce primește, deci care o fi cauza?

1 răspuns:
| marinaru777 a răspuns:

Vezi in task manager activitatile cat la suta e fol cpu, hdd, ram. Verifica windows update sa nu ruleze, dezactiveaza antimalware ala scaneaza permanent.
https://blog.emsisoft.com/en/28620/antimalware-service-executable/