| alliyn13 a întrebat:

Salut TPU: am si eu o problema am un telefon Allview cumparat recent cu android2.3.6 si dupa ce instalez un joc gen subway surfers care e pentru amdroid 2.2.6 si intru in el se incarcq jocul si imi iese imi puteti spune de ce? plzzz! as fi foarte recunoscator!

3 răspunsuri:
| raikidd a răspuns:

Daca e luat de pe google play ar trebui sa iti mearga, daca e instalat de tine de pe net vezi ca jocul sa fie suportat de telefonul tau(armv6 sau armv7) si sa ai telefonul rootat.

| alliyn13 explică (pentru raikidd):

Da de pe google magazin le iau si tot nu merg subway surfers de acolo il iau si e pentru android 2.2.1 parca nu mai stiu exact si tot nu merge straight face as vrea sa stiu daca e de la telefon ca ar avea vreo problema sau daca e androidul de calitate proasta...

| alliyn13 explică (pentru raikidd):

Ce inseamna armv6/7 sau "rootat" k habar-n-am