| CatalinManta a întrebat:

Am si eu o problema. Cand am castile conectate ( casti cu microfon ) nu mi se aude microfonul de la casti, cel incorportat, ci se aude microfonul de la laptop. E foarte deranjat atunci cand porneste ventilatorul, zici ca am un avion in casa. Cum sa fac, ca atunci cand conectez castile, sa mi se auda microfonul de la casti si nu cel de la laptop. p.s. : driverul l-am dezinstalat si instalat iar, am incercat cu 3 perechi de casti diferite, deci de la asta nu e.

1 răspuns:
| N0xEterniS a răspuns:

1. Control Panel
2. Click pe Sound
3. Recording si selecteaza microfonul tau.

Daca nu-l gasesti in lista aia:
1. Control Panel
2. Hardware and Sound
3. Device Manager
4. Sus ai numele calculatorului tau, click 2 si '' Scan for Hardware changes'' - Vezi sa ai microfonul conectat.