| tudoseion a întrebat:

Am si eu o problema cand intru in Minecraft ami da o eroare cu OpenGL

Bad video card driver cine ma poate ajuta sa rezolv aceasta problema? P.S Daca merge jocu aveti funda!

3 răspunsuri:
| danycostynik a răspuns:

Bad video card driver

TRADUCERE

Driverul de la placa video nu e bun. Trebuie sa iti actualizezi driver-ul. Daca sti ce placa video ai cauta pe net asta:
driver
Gasesti PAGINA PRODUCATORULUI si descarci driver-ul, apoi il instalezi. Nu prea e recomandat sa iei driver-ul din alta parte.
Daca nu merge asa du-te la control panel si cauta device manager sau manager dispozitive. Acolo gasesti toate componentele calculatorului tau. Gaseste ceva care are in nume graphics card sau media accelerator, aia e placa video. deschide-l (dublu click), dar ai grija sa nu confunzi cu monitorul pentru ca si el apare acolo. Deci deschizi si o sa gasesti o fereastra cu numele driver, cred ca a 3-a. Acolo iti zice despre driver. Da-i update, dar daca update-ul nu merge sau e deja la ultima versiune incearca rollback, adica sa dea versiunea inapoi. Nu am incercat nicoidata asta si nu prea stiu cum e. Dar daca nu merge desfa calculatorul si scoate laca video, las-o putin s a se odihneasca, daca e calda, pune-o putin la rece. Bag-o din nou in calculator. Ar trebui sa o detecteze ca o noua placa video si sa ii instaleze din nou driver-ul. Daca nu merge nici asa, inseamna ca e timpul sa iti iei o placa video noua, mai buna. Apropo, cum arata sistemul tau? (Adica ce piese ai in el)

| danycostynik a răspuns (pentru danycostynik):

Cand ziceam sa cauti driver pe net voiam sa scriu sa cauti {NUMELE PLACI VIDEO} driver. Mi-a luat-o drept greseala de scriere.

| tudoseion explică (pentru danycostynik):

Am vazut pe net mai multe programe pentru problema mea in eroare mai zice ca trebuie sa am OpenGL modem si multi au rezolvat asta si prieteni dar nu vor sa-mi spun cum