| Sabo_Alexandru_Robert_1993 a întrebat:

TPU am si eu o problema cu calculatorul, Cand stau un timp mai mult la calculator mi se stinge monitorul si apare cu no signal dar unitatea mai merge si placa video se aude mai turat si se aprinde un beculet rosu si mai este un beculet albastru care e aprins mai slab ca de obicei..sincer nu stiu ce poate fi, placa video, este modelul Ati Radeon HD 5750 Vapor-X cablu,sau monitrul, da mai bine zis sursa cred eu...(La cel mai bun raspuns dau Fundawinking

3 răspunsuri:
| VladyXR a răspuns:

Ar fi multe motive,deci tu cand joci, apesi butonul SLeep din greseala fara sa vezi ori Stand By, tragi monitorul si e posibil sa misti monitorul, acum vine sursa, e important sa ai sursa de calitate pentru 5750 ca mananca mult, zi ce sursa ai.

| Sabo_Alexandru_Robert_1993 explică (pentru VladyXR):

Deci stai sa-ti zic, nu sunt atat de prost incat sa apas pe sleep cand ma joc laughing si am placa video de 1 an si acum recent imi face figuri de genu, sursa nu cred ca e de vina pentru ca o folosesc deodata cu placa video... crezi ca e ceva cu placa video? tin sa precisez ca face figuri de cand am pus windows 8, pe windows 7 nu aveam treaba

| EnvyU a răspuns (pentru Sabo_Alexandru_Robert_1993):

Atunci baga windows 7, nu inteleg oamenii astia, "oo win 8? win 10? DA DA DA"