| Snik73 a întrebat:

Salut TPU: am si eu o problema cu mouse ul in csgo: cand ma joc competitiv solo mouse ul meu merge perfect dar cand intru intr-un lobby sa facem full sau fac eu un lobby si intra in meci dupa ce ma baga pe server mouse ul meu se misca extrem de greu si nu inteleg de ce apoi daca dau iar solo mouse ul merge din nou perfect/ help?

2 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

DUDE
ffs
daca te duceai cu o problema dureroasa la doctor si ii spuneai CE CREZI TU CA AI, te indopa cu medicamente gresite si sufereai luni de zile

CE TE FACE SA CREZI CA E DIN MOUSE?!?
si nu din incarcarea sistemului/PLACII VIDEO?!?
ca tie TI SE PARE ca mouse-ul se misca greu, e problema ta, INSA NU MAI SUGERA CARE E CAUZA, CA NU TI SE MAI REZOLVA PROBLEMA... EVAH!

instaleaza fraps si monitorizeaza fps-ul
sau, ca tot ai csgo, porneste-l cu consola, intra in consola si acolo scrie:
net_graph 1
si apoi monitorizeaza fps-ul

daca, cade drastic, atunci e din placa video/sistem... NU ai destule resurse pentru gaming cu foarte multi jucatori

si crede-ma CA STIU, joc csgo cu ze mod, si cand sunt 60 de jucatori in acelasi loc unul peste altul se duce fps-ul jos de tot, iar pe unele servere (nu stiu foarte exact care e ideea de ce NUMAI pe unele servere) SE MISCA IMAGINEA CA DRACU'... SI DAAAAAAAA, PARE DIN MOUSE, DAR **EVIDENT** CA NU E!

asa ca in primul rand incearca sa pui toate setarile video pe cat mai low, si apoi vezi!

| gamersamp12 a răspuns:

Regleaza sensibilitatea la mouse din setari. Cu cat numarul la sensibiliate este mai mare cu atat mouse-ul se misca mai repede.