| Yulian_Crystian_1995_Sjwv a întrebat:

am si eu o problema cu pc-ul, el mi se aprinde, da nu se aprinde si monitorul desi monitorul merge, l-am desfacut, merg toate ventilatoarele si de la sursa si placa de baza mi se aprinde, si placa video, e tot functional in el dar cand il aprind nu se mai aprinde cu monitorul, ce ar putea sa a aiba?

Răspuns Câştigător
| Daktary a răspuns:

Salut incearca urmatoarea solutie:
1.scoate cablu de alimentare din sursa.
2.pe placa de baza este o baterie scoate-o de acolo.
3.mai trebuie sa scoti din placa de baza cablul ce vine din sursa (acela cu multe fire).
4. apesi pe butonul de pornire de 5-6 ori.
5.introduci cablul de vine din sursa inapoi in placa de baza si pe cel de alimentare.
6. pornesti pc-ul.
7. daca fuctioneaza il opresti si introduci bateria la loc.

1 răspuns: