| Lazar_Eduard_1997 a întrebat:

SAlut TPU am si eu o problema cu site-ul G2A.com incerc sa cumpar ceva si nu ma lasa imi bag datele corect verific de 2 ori dar nu stiu ce are. ( Din păcate plata a eșuat. Vă rugăm să încercați din nou. (#F8) ) asa imi apare dau relod la pagina si tot nu merge stie cineva care este problema?

1 răspuns:
| edalBX a răspuns:

Salut Lazar!
Am avut si eu aceiasi problema acum cateva zile, si asa am rezolvat eu.

1. Alege jocul care il vrei.
2.Du-te la checkout, unde scrie 'Selecteaza locatia ta' Pune Romania, si G2ASHIELD e preferinta ta, si da click 'Mergi la plata'
3. Cand ai ajuns la 'Secure Checkout' e prima casuta https://i.gyazo.com/7726d76a215f6421d9a38583eeb18cd8.png, apasa unde scrie Pay now, si dupa aia iti apare alta casuta care te intreba ce metoda de plata vrei sa folosesti, in cazul tau da click pe 'Carduri de credit'.
De acolo te descurci singur.
Salut
P.S: daca primesti o eroare cand completezi ori n-ai bani destui pe card ori o fi stricat pe moment.