| Marius_Robert_2001 a întrebat:

am si eu o problema cu un calculator.
Cand il aprind se aprinde dar nu se aprinde monitorul( am incercat si cu alt monitor) ce as putea sa ii fac sau ce s-a defectat in el?

2 răspunsuri:
| ishallhelpyou a răspuns:

Daca nu ai nici o experienta, iti recomand sa te duci la un service de calculatoare.

Pot fi multe, in principal este o problema de placa de baza (cel mai comun).

Normal ar trebui sa se auda un piuit enervant - daca nu era din placa de baza.

Ai putea sa incerci sa dai un reset la aceasta, dar daca nu ai habar, mai bine te duci la service, este pentru sanatatea ta si a buzunarului tau laughing

| alii98 a răspuns:

Ai apasat pe butonul care aprinde monitorul? o intrebare, cum ai scris intrebarea?