| PolaruV8 a întrebat:

Am si eu o problema de cateva zile cu netul,Incarca foarte greu,apoi se pierde conexiunea dupa cateva secunde vine, sau uneori ii dau Disable, apoi Enable ca sa mearga dar dupa, aceeasi poveste.Am vorbit si cu cei de la net, cred ca de 10 ori,si la reprezentanta la mine si la Bucuresti.Mi-au spus, ca e posibil sa fie de la placa de retea sau Windows. Vreau sa specific ca folosesc Windows 7, si ca am conectat pe direct PC. Acum 2 saptamani foloseam router,dar alta problema si cu el,cei de la net mi-au spus ca nu prea e bun, din cauza router-ului a fost problema si la altii din scara.Dar acum e pe direct, si vad ca tot am probleme.Am sunat si in azi la ei, mi-au dat un reset de mac, tot aceeasi problema.Acum am intrat la Local area connection >--Properties >--Configure >---Advanced. Aici e o lista cu niste Property :ARP Offload,Auto Disable Gigabit,Energy efficient Ethernet,Flow Control, etc sunt mai multe.Si am umblat la ARP Offload,era pe Enable,iar eu am dat Disable si vad ca nu mai se inchide netul,vad ca merge bine acum happy, este ceva de aici sau cum? Va rog ajutati-ma, m-am saturat cu netul asta.Ce pot face? Dau FUNDA! Multumesc!

3 răspunsuri:
| paaauul a răspuns:

Pai daca ii de la firma de la care ai netul atunci nu ai ce face. Trebuie sa-i suni pe ei sa vina sa vada ce are.Dar sa le zici sa vina la locuinta..nu asa prin telefon si nu stiu cum sa il faca...le zici sa vina sa vada ce-i cu el ca de aia platesti sa fi respectat...bafta!

| PolaruV8 explică (pentru paaauul):

Au fost si la mine acasa, odata era din cauza cablului de la net (Capul ala de plastic din capat, care il bagi in spate la pc).Dar acum nu e de asta pentru ca merge netul, dar se intrerupe, apoi merge cade, pur si simplu si pierde conexiunea! Astept in continuare raspunsuri. Mersi mult paaaul.

| tr3yyg a răspuns:

Eu zic sa-ti reinstalezi Windowsul bagati Windows xp sp3!