| andreiGabriel224 a întrebat:

Am si eu o problema. Deci : Am un LG L70, mi-am luat card de memorie de 16 GB. L-am introdus int telefon iar acesta l-a identificat si la setari scria " Card SD - spatiu total 16GB" bun, dar cand vreau sa instalez un joc care ocupa 2GB imi zice " Eroare la descarcarea " Heroes of Order & Chaos ". Nu exista spatiu suficient pe dispozitivul de stocare extern"... Eu nu am facut altceva in afara de a introduce cardul in telefon. Va rog sa ma ajutati pas cu pas. Ce trebuie sa ii mai fac? Cum pot seta sa se instaleze jocul? Mersi anticipat

4 răspunsuri:
| KeNzor2k a răspuns:

Pai te-ai dus in setari si ai bifat acolo ca orice instalezi de acum pe el sa se duca in memoria externa adica in cardul care l-ai pus

| andreiGabriel224 explică (pentru KeNzor2k):

Poti sa imi spui mai exact unde in setari te rog?
daca reusesti sa imi zici iti dau funda happy

| KeNzor2k a răspuns (pentru andreiGabriel224):

Pai nu prea ma pricep la LG, asa : du-te la setari dupa la stocare si dai la memorie externa bifeaza. Eu am un Philips xenium w3568 dar e cu android si ar trebui sa fie asemanatoare setarile

| HanNnibaL a răspuns:

Auzi. degeaba ti-ai luat tu un card de 16 gb, pentru ca atunci cand instalezi un joc el se pune in memoria interna a dispozitivului. Adica bagate la setari dai la aplicatii si stergi din dispozitiv/memorie interna (depinde cum iti arata) jocurile care nu ti le mai trebuie sau aplicatile. Dar depinde ce memorie are telefonul tau, pentru ca tu nu poti baga tot jocul in card-ul SD.