| suntperfect a întrebat:

am si eu o problema in legatura cu telefonul meu Sony xperia j. Il am de jumatate de an si mi-a mers foarte bine, cu exceptia lagului care il aveam prin meniul telefonului si putin prin jocuri.Problema e ca am incercat cateva metode ca sa opresc lagul, cu ajutorul unui program de pe magazin play (lag fix), si dupa aia vrand sa vad daca merg jocurile mai bine am descarcat cateva (fifa 12 si gta 3) dar tot mergeau putin in lag,chiar mai rau, asa ca am zis sa resetez telefonul cum era la inceput si sa nu mai fac nimic. Mi-am salvat toate numerele de telefon ca sa nu mi se stearga si i-am dat stergere globala (resetare totala). Dupa ce am dat reset, telefonul s-a inchis dar cand am vrut sa il deschid inapoi a aparut problema ca imi aparea numai scrisul ala Sony cu alb pentru vreo 2 sau 3 secunde si dupa aia iar se facea ecranul negru si iar aparea si iar se inchidea,ne avand ce sa ii fac si luminita aia unde arata cat este incarcata bateria palpae.
Poate cineva sa isi dea seama ce poate sa aiba,oare sa fie stricat softu? Sa trebuiasca sa ma duc la servis cu el,sau pot sa il fac si singur?
Va rog, ajutati-ma, sau funda!

2 răspunsuri: