| Popa_Stefan_1995 a întrebat:

Am si eu o problema legata cu steamul! Am ajutat un prieten sa isi i-a cs-ul de pe g2a ca gift si nu merge sa il adaug la prieteni ( nu il gasesc, am si lvl 4 pe steam ). I-am facut setup la profil cu tot cu nume si link si mai tot. Cand am intrat pe custom url-ul lui l-am gasit si nu era butonul de add frend! Va rog ajutati-ma, ca tare mult as vrea sa ma joc cu el csgo!

Răspuns Câştigător
| TufanelTufis a răspuns:

Pai tu i-ai dat add tu care posibil ai dat bani pe un joc, nu l-ai luat de pe g2a cu cd-key sau alte cacaturi.
daca nu iti apare add friend e de la privacy settings ale profilului singurul lucru care-l poti face e sa ii spui sa-si scoata profilul de pe privat sau sa valideze mail-ul cu care se logheaza la steam in caz ca e cazul (nu sunt foarte sigur de ultima varianta) sper ca am ajutat
si daca nu merge in niciun fel sfantu' duh il mai ajuta pe prietenul tau

2 răspunsuri:
| TufanelTufis a răspuns:

Ar fi putut bloca cererile din greseala. se repara din setarile profilului dar daca nu inseamna ca ori tu ori el nu indepliniti conditiile steamului de a adauga prieteni (cumpara cu cardul/paypal/paysafe si alte minunatii un joc de minim 5 euro)

| Popa_Stefan_1995 explică (pentru TufanelTufis):

Cum ar fi putut sa le blocheze? Si chestia cu bagat banii in steam, a mai facut un prieten cont, nu a bagat bani si totusi l-am gasit si i-am dat add! Chiar eu l-am ajutat sa il faca!

| TufanelTufis a răspuns (pentru Popa_Stefan_1995):

Pai tu i-ai dat add tu care posibil ai dat bani pe un joc, nu l-ai luat de pe g2a cu cd-key sau alte cacaturi.
daca nu iti apare add friend e de la privacy settings ale profilului singurul lucru care-l poti face e sa ii spui sa-si scoata profilul de pe privat sau sa valideze mail-ul cu care se logheaza la steam in caz ca e cazul (nu sunt foarte sigur de ultima varianta) sper ca am ajutat
si daca nu merge in niciun fel sfantu' duh il mai ajuta pe prietenul tau