| GigiGigiGigiGigi a întrebat:

am si eu o problema legata cu un joc cumparat acum 2 luni de la magazinul Altex.
Am cumpartat Euro truck simulator 2 si l-am activat pe steam pentru a ma putea juca mp totul a mers bine,
dupa vreo 2 luni mi s-a stricat pc dupa am reparat pc si mi-am dat seama ca am uitat toate datele contului de steam pe care avea ets 2 activat.
Am facut un nou cont de steam si cand am incercat sa activez iar Ets 2 imi zice " Codul de activare a fost folosit de pe alt cont". Aici va pun Intrebarea/ Il mai pot activa iar de pe un nou cont de steam? / Daca il pot activa iar cum pot sa fac?
Multumesc de raspunsuri TPU

Răspuns Câştigător
| UsernameFemale a răspuns:

Buna! Din pacate acele coduri pot fi folosite per cont de steam deoarece toti si-ar permite sa cumpere o singura data jocul si sa activeze codul pe mai multe pc-uri.
Singura solutie este sa faci rost de contul de steam respectiv.

Parerea mea ar fi sa iti cumperi jocuri de pe steam si g2a...sau crackuite si asa nu iti mai bati capul cu acele coduri.

Succes!