| anonim346575 a întrebat:

Am si eu o problema. Mi-am pus call of duty 4 modern warfare.Am si optiune singleplayer si multiplayer.Cand vreau sa intru pe un server la multiplayer imi zice:

ERROR:

Key code in use.Please retry later.

Ce pot face?

Asa imi zice la fiecare server.

5 răspunsuri:
| Andrei7520152 a răspuns:

Ai cumparat jocul?

| Andrei7520152 a răspuns:

Eroarea apara cand altcineva care a instalat COD4 a introdus acelasi cd-key ca si tine. Daca ai cumparat jocul, cauta punkbusterul din site-ul oficial si instaleaza'l (fa un update). Unii au problema asta pentru ca au punkbusterul foarte vechi. o alta solutie ar fi sa incerci sa intri in options - multiplayer options - verifiy code. Daca nu ai cumparat jocul, ghinion, cumpara'l si ai un cd-key valid

| anonim346575 explică (pentru Andrei7520152):

N-am cumparat jocul dar ar trebui sa mearga pentru ca la alti le merg

| GhostCommander a răspuns:

Scrie undeva codul (sau daca il ai scris deja nu-i nici o problema) stergel din joc (nu sterge jocul, doar codul) si scriel din nou acolo (inainte de a sterge codul verifica daca l-ai scris corect pe foicica ta) si mie mi-a facut acelasi lucru

| ShOoBy1204 a răspuns:

Pai logic ca nu-ti merge, daca n-ai cumparat jocu care contine serial numberu original nu poti sa joci deoarece serialul pe care l-ai pus tu e folosit de nu stiu cate persoane.Deci nu poti sa joci decat daca il cumperi big grin