| alexsneks22 a întrebat:

Am si eu o problema, sper ca ma puteti ajuta
VA SPUN DE ACUM : Nu veniti cu comentarii gen "cumpara alt pc, alta piesa, sau cv... ".

Orice joc as descarca, cand incerc sa intru in el, imi da eroarea " -NUME- has stopped working"
Am incercat Prototype 1, Spiderman 3, OutLast 1, Call Of Duty 5... si inca cateva. Nici unul nu a mers.

Un screenshot mic happy
- https://postimg.cc/image/w3q9iwkqf/

*Am avut un pc cu 800MB RAM, placa video integrata 128 mb, si procesor 2.0 cu un nucleu, si au mers toate astea. Cu putine fps-uri, dar au mers. Si cu pc-ul ast a, nici nu pot intra in ele straight face

*Am incercat :-Run As Administrator, iar driverele le am (screenshot : https://postimg.cc/image/qtlarhig7/ )
Cel putin asa imi arata acolo...

Configuratia PC-ului:
https://postimg.cc/gallery/29e62sa1k/
Cred ca aveti ce trebuie acolo.

FOLOSESC WINDOWS 7 ultimate 64bit

Programele merg fara probleme, pc-ul se misca destul de binisor, nu am lag sau ceva.

Sper ca ma puteti ajuta. Si, as vrea ca schimbatul windows-ului sa fie o ultima optiune.Cu toate, ca nu cred ca va ajuta. VREAU sa va aud parerile.
Multumesc mult pentru ajutor!

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Vreau să apreciez că așa trebuie să arate o întrebare. Detalii, explicații, capturi. Ti-aș da fundă pentru modul în care ai scris.

Cumva jocurile alea necesită conexiune la net la rulare? Ai dat o scanare antivirus completă?

| alexsneks22 explică (pentru sierra1):

Nu necesita, cel putin asa cred.
Am incercat sa dezactivezi Avast-ul, si degeaba.Am si deconectat router-ul, ca sa nu primesc internet, si tot la fel imi apare...
Si windows-ul este dabea instalat, asa ca nu avea cum sa aiba virusi.

| sierra1 a răspuns (pentru alexsneks22):

Ai cumva vreun nume suspect/necunoscut în task manager sau în lista cu programe instalate (de verificat)

| alexsneks22 explică (pentru sierra1):

Https://postimg.cc/gallery/1c6bq7ja0/
Toate par in regula, arunca o privire aici...

| sierra1 a răspuns (pentru alexsneks22):

Asa par. Dllhost mai poate ascunde și lucruri pe care nu le vrei - verifică