| cristiradu73 a întrebat:

am si eu un laptop cu urmatoarele componente
6G ram
procesor Intel celeron 2.20 ghz
hard 500G
windows 10 si imi merge super slab samp-ul, de ce?
Mentionez ca windows-ul este instalat recent pe 64 bit.
Ce pot face? Am toate setarile pe low.

Răspuns Câştigător
| codrinmaestruldumelor a răspuns:

Daca ai laptop nu ii poti pune o placa video, din motive de spatiu. Probabil nici macar incarcatorul nu este facut pentru a suporta o incarcatura mai mare de curent pe care o solicita o placa video dedicata. Prin urmare nu iti merge pentru ca folosesti procesorul la un lucru pentru care nu este facut.

4 răspunsuri:
| codrinmaestruldumelor a răspuns:

Buna, folosind numai placa integrata a unui procesor nu este recomandata pentru niciun joc. Lipsa placii video este problema.

| cristiradu73 explică (pentru codrinmaestruldumelor):

Pai am laptop

| cristiradu73 explică (pentru codrinmaestruldumelor):

Imi poti explica mai detaliat ce inseamna?

Răspuns utilizator avertizat
| codrinmaestruldumelor a răspuns (pentru cristiradu73):

Daca ai laptop nu ii poti pune o placa video, din motive de spatiu. Probabil nici macar incarcatorul nu este facut pentru a suporta o incarcatura mai mare de curent pe care o solicita o placa video dedicata. Prin urmare nu iti merge pentru ca folosesti procesorul la un lucru pentru care nu este facut.