| BlackJoker a întrebat:

am uitat parola la contul de yahoo si vreau sa aflu alte metode prin care o pot recupera in afara de aceea care iti cere intrebarile care le-ai pus la creerea contului.Am auzit ca se poate recupera parola prin mail-ul alternativ..., ajutati-ma va rog!

3 răspunsuri:
| AgathaRo a răspuns:

Cunosti e-mail-ul respectiv?

| agathapurple a răspuns:

Daca ai o adresa de recuperare, e mail alternativ, bifeaza cum ca ti.ai uitat parola si ei iti dau doua optiuni de recuperare: intrebarile initiale sau adresa de e mail. Bifezi adresa de e mail, introduci, mergi fuguta pe contul alternativ de e mail si verifici. O sa primesti un mail cu recuperarea parolei, o resetezi si gata.

| BlackJoker explică:

Da, il stiu