| JustAName111 a întrebat:

Am un canal de Youtube de ceva timp. Am peste 180 de videoclipuri. Acesta este un canal de gaming.
Calitatea este 4k, nu lipsește/lipsesc la fiecare videoclip descriere, titlu, tag -uri, card, ecran de final, thumbnail, într-o, outro. Am inceput sa postez mobile games la început, acum numai PC. Am investit peste 10.000 de lei in PC si jocuri( Nu numai pentru a face Youtube ci si pentru ca sunt pasionat). Ideea este ca totul arata destul de bine. Însă nu am view-uri. Am 6-7, câteodată 20 in 48 de ore. De subscribers nici nu mai zic.
De ce? Ma simt foarte dezamăgit... Imi place sa edited, sa filmez, sa postez, sa ma joc dar sunt foarte dezamăgit de faptul că nu se uita nimeni. E o pasiune însă mi-ar da foarte multă motivație sa se uite cat mai multe persoane la mine si de ce nu sa il monetizez.
Care ar fi problema si cum as putea sa imi fac canalul cunoscut?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut, problema ta este vizibilitatea.
Trebuie să te promovezi ca să poți să crești pe Youtube.
Cea mai simplă metodă este cea de-a dona la Youtuberii care fac live-uri, și să le ceri să-ți facă un raid dacă și tu ești live în acel moment sau, să le ceri să-ți promoveze pur și simplu canalul.
Mai poți să te promovezi prin Google ads, creând un anunț care o să apară ca publicitate înaintea videoclipurilor pe Youtube.
Gaming-ul este o nișă în creștere pe Youtube și viitorul o să arate bine pentru genul ăsta de conținut.
Un alt sfat este da să faci ce-ți place, dar să ții cont în primul rând de ceea ce este foarte căutat și consumat pe Youtube, dacă lumea vrea să se uite la clipuri sau la live-uri cu LOL fă LOL, dacă vrea Fifa, fă Fifa, nu uita că, conținutul pe care-l faci îl faci pentru ei nu pentru tine.
Dacă faci asta cu siguranță vrei crește, apropo, de ce nu ne spui cum se numește canalul? Poate la cineva de aici o să-i placă ceea ce faci. happy

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ideea ta este excelenta si nu trebuie sa te dezamagesti totul tine de cateva strategii de care ar trebui sa ti cont.
Am creeat un curs complet, pas cu pas unde iti arat cum sa iti creezi, personalizezi si cresti canalul de YouTube cu 20 de metode eficiente. Daca te intereseaza si vrei sa ai un canal de succes intra aici:
https://www.udemy.com/......utubeusor/

Răspuns utilizator avertizat
| BehindYouMF a răspuns:

Incearca sa te promovezi pe la alti YouTuberi (citind si parerile altora despre ei, desigur). Nu este nimic gresit in a face promovari. Cauta un subiect comun de videoclipuri, nu te axa doar pe gaming ca in 2020 nu mai este ceva asa de wow de pus pe YouTube. Vorbeste cu lumea, pune vloguri in care interactionezi cu oamenii ca sa iti faci parerea auzita si sa strangi o comunitate care are aceeasi mentalitate ca si tine.
Cel mai important, sa nu ti se urce faima la capwinking

| SuntCineva655475 a răspuns:

Salut, problema ta este vizibilitatea.

Un alt sfat este da să faci ce-ți place, dar să ții cont în primul rând de ceea ce este foarte căutat și consumat pe Youtube, dacă lumea vrea să se uite la clipuri sau la live-uri cu LOL fă LOL, dacă vrea Fifa, fă Fifa, nu uita că, conținutul pe care-l faci îl faci pentru ei nu pentru tine.

TOT CE AM SCRIS AICI E DE LA MINE.