| DMC14 a întrebat:

Am un laptop Acer Aspire happy. Nelamurirea mea este legata de temperatura placii video, un ATI RADEON 4570 HD Graphics de 512 MB. Logic ca in momentul in care intru intr un joc temperatura creste cu mult. Tocmai asta ma ingrijoreaza : Cand intru in Modern Warfare 2 temperatura placii video varieaza intre 70-82 grade celsius. Mentionez ca mi am achizionat un coller pad happy. Vreau sa stiu daca temperaturile sunt normale pentru o placa video in full loaded si daca exista riscuri sa se prajeasca de tot laughing. Multumesc anticipat pentru raspunsuri. Evident, dau Fundawinking.

Răspuns Câştigător
| Codblackops a răspuns:

Daca trece de 85 grade ar trebui sa te ingrijorezi, dar asa n-are treaba, orice placa video se incalzeste cand joci un joc care cere ceva resurse... daca erau probleme cel putin ti se restarta pc-ul. Deci cum am spus daca trece de 85 grade ar trebui sa-ti pui semne de intrebare.

1 răspuns:
| RocKzZ a răspuns:

Pai daca ti-ai luat si cooler si se incalzeste asa tare inseamna ca nu iti duce placa video man. Daca joci jocuri cu grafica mare pe o placa video care nu e tocmai buna atunci nu te intreba de ce creste temperatura. laughing In fine daca e la cat ai zis tu si te mai joci mult asa cu ea atunci probabil intr-o zi o s-o arzi. Funda? happy