| Theodoraaa a întrebat:

Am un laptop Aspire 5741G cu Intel Core i3 2, 13ghz, placa de 512 Ati Radeon HD 5470, si 3 GB DDR3 Ram.
Si imi merge GTA IV sacadat si pe low la Texture quaSlity si Render quality.
Este din cauza la laptop sau exista un alt soft sau un driver care poate remedia problema? Si mai am o intrebare. Daca imi bag Windows XP (eu am Windows 7) imi va merge mai bine?

Răspuns Câştigător
| Rares2594 a răspuns:

Buna.eu am nVIDIA gt 405 1 Gb 4 Gb ram si procesor Intel dual core 3.2 GHZ si sa stii ca si mi-e imi merge sacadat.si da pe windows xp are cerintele mai mici gta iv.dar nu merita pentru un joc, sa iti schimbi sistemul de operare.in fine parerea mea. sper sa te ajute
Uite cerintelebig grin

Cerinţe minime de sistem pentru GTA 4:

OS: Windows Vista - Service Pack 1 / XP - Service Pack 3
Processor: Intel Core 2 Duo 1. 8Ghz, AMD Athlon X2 64 2. 4Ghz
Memory: 1.5GB, 16GB Free Hard Drive Space
Video Card: 256MB NVIDIA 7900 / 256MB ATI X1900

Configuraţie de sistem recomandată pentru GTA 4:

OS: Windows Vista - Service Pack 1 / XP - Service Pack 3
Processor: Intel Core 2 Quad 2. 4Ghz, AMD Phenom X3 2.1Ghz
Memory: 2 GB (Windows XP), 2.5 GB (Windows Vista)
18 GB Free Hard Drive Space
Video Card: 512MB NVIDIA 8600 / 512MB ATI 3870

4 răspunsuri:
| dadonexus a răspuns:

La ce te astepti de la un laptop? Credeai ca o sa joci jocuri noi la high? Vrei sa joci jocuri calumea ia-ti un pc.

| cata_2510 a răspuns:

Eu am placa de 256 si imi merge pe medium si rezolutie 1024.

| cata_2510 a răspuns:

Cred ca e o problema cu driverele sau ceva ca eu am placa video mai mica ca a ta si imi merge perfect pe medium.

| Theodoraaa explică:

Uitati un exemplu : http://www.youtube.com/watch?v=TojeZLgzvcc are laptop ca al meu.