| MamaligaCuCarnatzy a întrebat:

Am un laptop Asus cu i7, 8gb RAM, gtx1060, etc.(zic asta ca poate conteaza) care atunci cand ma joc ceva pe el se incalzeste f tare(ajunge la 70-80 grade procesorul). La ce temperatura poate acesta sa se strice sau sa ia foc.Sau de ex daca ma joc pe el non stop cu o temperatura maricica este posibil sa ia foc sau se se strice.Am si un cooler dar nu prea e eficient.Dar oricum nu ma intereseaza sa aflu cum il racesc am cautat pe net si nu prea merge nimic, vreau sa stiu daca se poate strica sau si mai rau sa ia foc.Am mai auzit ca atunci cand ajunge la o temp f mare se inchide dar nu sunt sigur.
DECI LA CE TEMPERATURA E POSIBIL SA SE STRICE SAU SA IA FOC si E POSIBIL SA IA FOC DACA IL TIN 16/7 LA O TEMP DE 40-50 GRADE (PROCESORUL)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

16/7 la o temperatura de 40-50 de grade nu pateste nimic. Poate daca erau vreo 100 de grade erau sanse sa il strici.

3 răspunsuri:
| alexboss2020 a răspuns:

Daca il ti la 40-50 de grade nu ia foc, daca ai 80 grade nu se strica dar mai mult de 3 luni nu o sa mai duca saracul processor, si la 100 atunci chiar se strica te-ai jucat 1-2 ore si asta a fost

| mucificatorul201 a răspuns:

Eu am un laptop cu i5 nVIDIA geforce 940mx si 8 gb si nu s-a intamplat asa ceva poate jocurile sunt devina dar eu am cs go si maximum vreo 30 de grade iti recomand sa il verifice cineva
nu uita in laptopul ala sunt bani

| MamaligaCuCarnatzy explică:

Multumes mult pentru raspunsuri!