| Tudor13728372 a întrebat:

Am un laptop Asus si "incerc sa ma joc fortnite pe el" adica el ruleaza dar e lag si sunt frame drop-uri. Un cooler m-ar ajuta?

Răspuns Câştigător
| Alexuţ02 a răspuns:

Salut, Fortnite nu are cerinţe aşa mari din ce ştiu, deci un laptop la 2000-2500 lei, îl duce lejer pe Low cu 70-80 + FPS.

Ca să te ajut, te rog lasă-mi modelul, dacă ai un laptop precum cel de mai sus, 2000 lei +, înseamnă că îl ai de ceva timp şi a acumulat praf, un cooler nu e de ajuns.

Te rog să mergi la un service să le ceri să-ţi schimbe pasta termo, să bage MX4 ( E foarte bună pentru jocuri ) şi să-ţi cureţe praful din el, te ajunge pe la 70-80-90 lei, pe acolo.

Apoi poţi achiziţiona un cooler, da, un cooler ajută mult. şi dacă tot e vorba de Fortnite, te rog alege un cooler de gaming, astea sunt cele mai bune, o să-ţi las şi o recomandare, scrii pe Media Galaxy la căutare, "Cooler gaming Natec", sau, o să-ţi las un link sub acest răspuns şi-l accesezi singur.
În final, după ce ai făcut tot ce am zis mai sus şi e totul ok, te poţi juca, asta dacă laptop-ul tău duce acel joc, bineînţeles.

https://mediagalaxy.ro/cooler-pad-gaming-natec-genesis-oxid-250-negru/

E ceva mai scump, dar o să te ajute foarte mult.

Mult noroc şi sper că te-am ajutat.

1 răspuns:
| Opianne a răspuns:

Pentru că nu ai specificat ce Asus, nu îmi pot da seama de unde vine problema, dar un cooler e mereu bun pentru un laptop