| Anonim420420 a întrebat:

am un laptop cu i5 6200u, 4gb ram si o placa video integrata Intel hd 520 pe care am boostat-o si are undeva la 600 mb, am boostat tot ce se poate in pc, de la servicii windows pana la aplicatii de 3 boost, csgo este asemenea boostat și ma joc pe 800x600, am bagat la procesor la power options sa am minim procesor si maxima 80 ca sa nu se încălzească, ar trebui sa pun 100 la ambele? Problema este ca ma joc cs go, undeva la 100 fps uneori 70 sa zicem, dar am foarte multe frame drop-uri adica se blocheaza o secunda de foarte multe ori, gen cand trag sau misc brusc se mouse, ce as putea sa-i mai fac? Sa bag procesorul la 100? Dar ma gandesc ca se incalzeste si e si mai rau, ar fi mai bine sa blochez fps-urile la 60? Si poate ar fi sanse mai mici sa mai fie frame drops? Orice raspuns e bine venit

1 răspuns:
| mucificatorul201 a răspuns:

Laptopul ala nu e de gaming.
Nici macar nu ai placa video nVIDIA si boostarile sunt niste lucruri minime, nu te ajuta decat cu vreo 20-30 fps
Iti recomand sa salvezi banii vreo 6-12 luni si apoi sa iei un pc calumea la 2500 lei de care nu o sa fii dezamagit pentru 4-5 ani lejer