| Cristian2003 a întrebat:

Am un laptop cu o placa video dedicata si va intreb, pot sa imi schimb placa video sau procesorul lui si daca da trebuie sa cumpar o placa video speciala mica pentru laptop sau un procesor special mic!?!?!?!

1 răspuns:
| SonicAndrei a răspuns:

Teoretic da, e exact acum ai zis. În practică, mai rar să schimbi componentele astea la laptopuri. Trebuie avut grijă cu compatibilitatea și ca nu cumva noile componente să consume prea mult pentru sursa laptopului.
Dacă vrei să schimbi componente din laptop, apelează neapărat la un expert din domeniu.