| Costy227 a întrebat:

Am un laptop de la Fujitsu, pe care am instalat windows 7. Inainte aveam windows 8, dar am vrut sa fac o formatare. Am instalat windowsul cu tot cu drivere, iar cand am dat un restart mi-a aparut eroarea "boot device not found please install an operating system". Tin sa mentionez ca am schimbat si boot priority din bios, am revenit si la setarile din fabrica ale biosului insa fara succes.

Răspuns Câştigător
| UnTipMisto a răspuns:

Daca ai instalat Win 7 si driverele măcar o data in acest timp s-a restartat si a bootat corect de pe hdd. Ceea ce ma face sa cred ca ți da defectat boot manager făcut de Win, de aceea înainte de a instala din nou verifica stare hdd - lui. Daca e Ok reia instalarea după o partiționare corecta si formatare partițiilor.

| Costy227 explică (pentru UnTipMisto):

Multumesc frumos, se pare ca a mers dupa o reinstalare a windows-ului.

| UnTipMisto a răspuns (pentru Costy227):

Ma bucur ca ai reușit. Succes