| EuAsaCred a întrebat:

Salut TPU
Am un laptop Fujitsu Siemens V6535 procesor Pentium(R) Dual-Core T4300 2.10 Ghz, Ram 4 Gb, Windows 10 Pro, 64-bit, cum pot face un upgrade la procesor ceva mai bun până în 400 lei si RAM(Nu stiu ce DDR are) mai bun,dar as vrea sa schimb si HDD cu un SSD, ma poate ajuta cineva cu ce procesor pot pune pentru gaming? As vrea costurile sa fie cat mai mici si performantevcat mai mari...stiu ca este posibil...
Multumesc

3 răspunsuri:
| UnderVoltage a răspuns:

Nu merita efortul plus ca procesorul este lipit de placa de baza iar procesura de dezlipire si lipire costa undeva la 250lei plsu ca vorbim de un laptop destul de vechi care nu merita efortul.
Recomand sa cauti pe olx ceva, eu am prins un Acer e 15 i5 4200u, 8gb ram, 920m 2gb, 1tb, baterie 7 ore vizionat filme testat de mine cu doar 800 lei

| EuAsaCred explică (pentru UnderVoltage):

Procesorul nu este lipit... vreau sa.l schimb cu un i5 quad core 3.5 Ghz

| UnderVoltage a răspuns (pentru EuAsaCred):

Nu recomand operatiunea mai bine il vinzi mai pui putin si iei ceva mult mai ok