| Bogddann a întrebat:

Am un laptop HP cu i5, 4gb ram si de o vreme destul de mare, cam din vara sau chiar mai repede, am drop frame-uri in toate jocurile. De la 40-50 de fps-uri imi scade la 0 pentru o secunda sau doua. Si sunt diferite in functie de joc, spre exemplu in League of Legends am drop frame-uri ocazionale in primele 10-15 minute. Dupa, dispar. In ETS2 la fel, doar ca pe o perioada mai lunga, in alte jocuri gen Stronghold 2, cu totul ca sunt vechi, din anul 2004, am drop frame-uri constante, tot la 2 secunde se blocheaza jocul pentru o scurta perioada de timp. Insa de cateva saptamani, mi-au scazut frame-urile in jocuri, in League of Legends de la 60 de fps acum am doar 30 si nu urca, la fel si in celelalte jocuri. Am vazut ca jocurile se blocheaza tot mai des, mi se blocheaza pe desktop si-mi spune ca Windows-ul nu raspunde. Si tin sa va anunt ca hard disk-ul se incalzeste foarte repede. As fi foarte recunoscator daca mi-ati putea spune care e cauza exacta. Multumesc!

2 răspunsuri:
| N0xEterniS a răspuns:

Cand l-ai curatat ultima data? Pune mana si desfa-l, ia cooler'ul in mana si desfa-l si pe ala si curata tot praful. Ia-ti un cooler extern, ajuta.

| Bogddann explică (pentru N0xEterniS):

L-am curatat in septembrie. Atunci am cumparat si cooler extern si tot. De desfacut nu-l pot desface, doar unele capace deoarece partea de jos e unita cu partea de sus, e o singura piesa daca ma-ntelegi.